Wyjątek stanowią pokazy w planetarium na które obowiązują darmowe bilety.
Pokazy w przenośnym planetarium Bajkonur - www.przenosneplanetarium.pl - (sobota - Szkoła Podstawowa nr 26 na Maślicach)
Na to wydarzenie obowiązują zapisy - pobierz bezpłatne bilety
09:00 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 4-6 lat. | WYPRZEDANE |
09:45 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 4-6 lat | WYPRZEDANE |
10:30 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 7-10 lat | WYPRZEDANE |
11:15 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 7-10 lat | WYPRZEDANE |
12:00 Pokaz w planetarium dla dzieci i młodzieży w wieku 11-14 lat | WYPRZEDANE |
12:45 Pokaz w planetarium dla młodzieży i dorosłych | WYPRZEDANE |
Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 4-6 lat
Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 4-6 lat
Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 7-10 lat
Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 7-10 lat
Pokaz w planetarium dla dzieci i młodzieży w wieku 11-14 lat
Pokaz w planetarium dla młodzieży i dorosłych
Wirtualna rzeczywistość W godzinach 17.00 - 18.00 przeniesiemy się za pomocą specjalnych okularów VR w kosmiczną podróż (http://lojke.pl/). Wstęp wolny, bez biletów.
Obserwacje teleskopowe nocnego nieba Wieczorem, po godzinie 18.00 , na szkolnym boisku Wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (www.wroclaw.ptma.pl) pokaże przez swoje teleskopy wszystkim chętnym nocne niebo i bliski Wszechświat. Obserwacje zależne są od dobrej pogody. Wstęp wolny, bez biletów.
Misja balonu stratosferycznego
Start balonu przewidziany jest o godzinie 12.00 przed wejściem do Hali Stulecia przez miłośników krótkofalarstwa ZWR (https://www.facebook.com/
Minitargi branży kosmicznej
Firmy, instytucje i miłośnicy - rozmawiaj, oglądaj, planuj karierę, rozpocznij rozmowy biznesowe! Lista firm i organizacji, które można będzie u nas spotkać:
Scanway, Space is more, Kell Ideas, FREDE, Instytut Astonomiczny UWr, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oddział Wrocław, Atomic Atelier, Optopasja, Urania. Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.
Galeria przepięknych astro-zdjęć
Najpiękniejsze zdjęcia głębokiego kosmosu autorstwa Michała Kałużnego oraz Piotra Gaika, Stefana Chmielewskiego, Marcina Wołczyna. Dodatkowo wystawa zdjęć Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wykonanych przez uczniów SP nr 26 oraz LO nr XVII w projekcie NASA "Sally Ride EarthKAM". Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.
Wirtualna rzeczywistość
Za pomocą specjalnych okularów wyruszysz w kosmiczną podróż (http://lojke.pl/). Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.
Łaziki marsjańskie
Pokaz łazików grupy utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych w międzynarodowych konkursach studentów z zespołów Scorpio z Politechniki Wrocławskiej (http://www.scorpio.pwr.edu.
Obserwacje teleskopowe Słońca
Organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, na żwirku przy fontannie (www.wroclaw.ptma.pl). Obserwacje zależne są od dobrej pogody. Wstęp wolny, bez biletów. (Żwirek przy fontannie)
Obserwacje nocnego nieba wraz z Karolem Wójcickim
Organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Karola Wójcickiego (https://www.zglowawgwiazdach.