WORLD SPACE WEEK

7-8 października

Wrocław

ATRAKCJE

Oprócz warsztatów i konferencji, które odbędą się w zaplanowanych i wyznaczonych godzinach, przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo dodatkowych atrakcji, na które w większości nie trzeba pobierać biletów, a wstęp jest wolny, bądź za okazaniem biletu wstępu na konferencję.
Opis i szczegóły atrakcji poniżej.


Wyjątek stanowią pokazy w planetarium na które obowiązują darmowe bilety.

Pokazy w przenośnym planetarium Bajkonur - www.przenosneplanetarium.pl - (sobota - Szkoła Podstawowa nr 26 na Maślicach)
Na to wydarzenie obowiązują zapisy - pobierz bezpłatne bilety

09:00 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 4-6 lat.

WYPRZEDANE

09:45 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 4-6 lat

WYPRZEDANE

10:30 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 7-10 lat

WYPRZEDANE

11:15 Pokaz w planetarium dla dzieci w wieku 7-10 lat

WYPRZEDANE

12:00 Pokaz w planetarium  dla dzieci i młodzieży w wieku 11-14 lat

WYPRZEDANE

12:45 Pokaz w planetarium dla młodzieży i dorosłych

WYPRZEDANE
07.10.2017
Szkoła Podstawowa nr 26 na Maślicach
 • Obserwacje teleskopowe Słońca Przez cały dzień na boisku szkolnym obecni będą miłośnicy astronomii z  Wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii wraz ze swoimi teleskopami, aby pokazać Wam piękno naszego Słońca wraz z jego plamami. (www.wroclaw.ptma.pl). Obserwacje zależne są od dobrej pogody. Wstęp wolny, bez biletów.
 • Quizy z wiedzy o filmach kosmicznych - Wystarczy własny telefon, aby zalogować się na stronie quizu i sprawdzić swoją wiedzę o filmach kosmicznych. Quiz odbędzie się o godzinie 13.00 w jednej z sal dydaktycznych. Wstęp wolny, bez biletów.
 • Quizy z wiedzy astronomicznej - Wystarczy własny telefon, aby zalogować się na stronie quizu i sprawdzić swoją wiedzę astronomiczną. Quiz odbędzie się o godzinie 14.00 w jednej z sal dydaktycznych. Wstęp wolny, bez biletów.
 • Wirtualna rzeczywistość W godzinach 17.00 - 18.00 przeniesiemy się za pomocą specjalnych okularów VR w kosmiczną podróż (http://lojke.pl/). Wstęp wolny, bez biletów.

 • Obserwacje teleskopowe nocnego nieba Wieczorem, po godzinie 18.00 , na szkolnym boisku Wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (www.wroclaw.ptma.pl) pokaże przez swoje teleskopy wszystkim chętnym nocne niebo i bliski Wszechświat. Obserwacje zależne są od dobrej pogody. Wstęp wolny, bez biletów.

08.10.2017
CK Hali Stulecia
 • Misja balonu stratosferycznego
  Start balonu przewidziany jest o  godzinie 12.00 przed wejściem do Hali Stulecia przez miłośników krótkofalarstwa ZWR (https://www.facebook.com/groups/sp6zwr/).  Podczas konferencji będziemy transmitowali na żywo widoki z kapsuły (aż do 15 km). Balon wzniesie się na wysokość max 35 km, po czym rozpocznie opadanie. Nasza specjalna ekipa odnajdzie ją i opublikujemy materiał zarejestrowany podczas wyższych partii lotu, gdy transmisja na żywo nie była już możliwa. Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.

 • Minitargi branży kosmicznej 
  Firmy, instytucje i miłośnicy - rozmawiaj, oglądaj, planuj karierę, rozpocznij rozmowy biznesowe!  Lista firm i organizacji, które można będzie u nas spotkać:
  Scanway, Space is more, Kell Ideas, FREDE, Instytut Astonomiczny UWr, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oddział Wrocław, Atomic Atelier, Optopasja, Urania. Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.

 • Galeria  przepięknych astro-zdjęć
  Najpiękniejsze zdjęcia głębokiego kosmosu autorstwa Michała Kałużnego oraz Piotra Gaika, Stefana Chmielewskiego, Marcina Wołczyna. Dodatkowo wystawa zdjęć Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wykonanych przez uczniów SP nr 26 oraz LO nr XVII w projekcie NASA "Sally Ride EarthKAM".  Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.

 • Obrazy astronomiczne
  Wystawa obrazów Marka Gołębiewskiego pt. "Fascynujące oblicze Wszechświata". Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.
 • Wirtualna rzeczywistość
  Za pomocą specjalnych okularów wyruszysz w kosmiczną podróż (
  http://lojke.pl/). Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.

 • Łaziki marsjańskie
  Pokaz łazików grupy utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych w międzynarodowych konkursach studentów z zespołów Scorpio z Politechniki Wrocławskiej (
  http://www.scorpio.pwr.edu.pl/) i Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego. (http://continuum.uni.wroc.pl/). Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.

 • Prezentacja i pokazy teleskopów i przyrządów służących do obserwacji nieba
  Wrocławscy członkowie PTMA (www.wroclaw.ptma.pl)  będą prezentować we foyer CK Hali Stulecia własne teleskopy i odpowiadać na Wasze pytania dotyczące obserwacji  głębokiego nieba. Wstęp wolny, za okazaniem biletu wstępu na konferencję.

 • Pokazy eksperymentów naukowych
  Pokazy eksperymentów naukowych przeprowadzone będą przez wrocławski zespół Atomic Atelier (http://atomicatelier.pl) specjalizujący się w warsztatach, prelekcjach i pokazach dla dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach. Wstęp wolny, bez biletów. (Żwirek przy fontannie)
 • Obserwacje teleskopowe Słońca
  Organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, na żwirku przy fontannie (
  www.wroclaw.ptma.pl). Obserwacje zależne są od dobrej pogody. Wstęp wolny, bez biletów. (Żwirek przy fontannie)

 • Obserwacje nocnego nieba wraz z Karolem Wójcickim
  Organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz 
  Karola Wójcickiego (https://www.zglowawgwiazdach.pl/) po wszystkich prelekcjach, około godziny 19.00 na zewnątrz Hali Stulecia. Obserwacje zależne są od dobrej pogody. Wstęp wolny, bez biletów.

World Space Week
7-8 października 2017
Wrocław